ویدئو مارکتینگ چیست؟

ویدئو مارکتینگ چیست؟

مزایا و اهمیت بازاریابی ویدئویی

اگر به دنبال بازاریابی ویدئویی هستید بدانید که قدم در راه درست گذاشته اید. درصد زیادی از بازاریابان که تا کنون از ویدئو مارکتینگ استفاده نکرده اند، اکنون با درک اهمیت بالای استراتژی ویدئویی، به دنبال تبلیغات و بازاریابی ویدئویی هستند. افرادی هم که قبلا از بازاریابی ویدئویی استفاده کرده اند، به دنبال بهبود کیفیت و استفاده بیشتر از ویدئو مارکتینگ می باشند.

علت افزایش استفاده از بازاریابی ویدئویی این که هیچ محتوایی همچون ویدئو نمی تواند، بر ذهن و تصمیم مشتری بالقوه تاثیر گذاشته و او را به مشتری بالفعل تبدیل کند. بنابراین می توانید در تمام مراحل قیف بازاریابی از ویدئو استفاده کنید. ویدئو می تواند باعث آگاهی از مشکل، توجه به حل مشکل و تصمیم برای حل آن شود. در ویدئو مارکتینگ راه حل نهایی به صورت خرید محصول یا خدمتی خاص ارائه می شود.

مطالب مرتبط: تبلیغات در اینستاگرام

حتما برایتان سوال پیش می آید که چگونه ویدئویی برای بازاریابی تهیه کرده و از بازاریابی ویدئویی استفاده کنید؟ امروزه تهیه ویدئو با وجود تکنولوژی هایی همچون گوشی های هوشمند بسیار آسان است. اما مسئله مهم این است که تهیه یک ویدئو با کیفیت  و مخاطب پسند برای ارائه در بستر ویدئو مارکتینگ نیازمند تخصص و تجهیزات پیشرفته ای می باشد. آژانس تبلیغاتی گون آی گزینه ای مناسب برای تبلیغ برند شما از طریق بازاریابی ویدئویی

می باشد.

بازاریابی ویدئویی چیست؟

بازاریابی ویدئویی چیست؟

بازاریابی ویدئویی ( video marketing) نوعی شیوه تبلیغات و جذب مشتری از طریق ویدئو های کوتاه و تاثیرگذار است که با استفاده از محتوای ویدئویی به تبلیغ محصول، برند یا خدماتی خاص می پردازد. استفاده از ویدئو برای بازاریابی، نقش زیادی در تبدیل مشتری بالقوه به بالفعل و نیز بهبود سئو دارد. وجود ویدئو در وب سایت های فروشگاهی باعث افزایش بازدید از آن می شود. اگر صفحه ای بتواند  ویدئویی با کلمات کلیدی مناسب را  بارگذاری کند، توسط موتور های جستجو همچون گوگل شناسایی شده و زودتر از دیگر صفحه ها بالا می آید. این موضوع باعث افزایش تعامل کاربر خواهد شد. نمونه ای بارز از بازاریابی ویدئویی در ایران، دیجی کالا است. دیجی کالا با استفاده از ویدئو مارکتینگ توانسته به عنوان منبعی قابل اعتماد، میزان بازدید، تعامل مشتری و نرخ فروش خود را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

ارائه و تبلیغ یک محصول با استفاده از ویدئو می تواند تا مدت زیادی در ذهن مخاطب بماند. به عبارتی تاثیر یک ویدئو تبلیغاتی ماندگار تر از سایر روش‌های بازاریابی همچون پوسترهاست.

در ادامه  اصول بازاریابی ویدئویی و اینکه چگونه می تواند برای یک برند مفید باشد را شرح خواهیم داد.

مزایا و اهمیت بازاریابی ویدئویی

استفاده از استراتژی بازاریابی ویدئویی، چیز جدید نیست، آنچه که امروز تغییر کرده است، افزایش اهمیت استفاده از ویدئو در پلتفرم ها، شبکه ها و رسانه های اجتماعی است. با ظهور گوشی های هوشمند تهیه و استفاده از انواع ویدئو ها افزایش، چشمگیری داشته است و همین موضوع به افزايش اهمیت ویدئو مارکتینگ تاکید می کند. پلتفرم هایی همچون آپارات، یوتیوب، فیسبوک، تیک تاک، اینستاگرام و… بر پایه استفاده از ویدئو راه اندازی شده اند و کاربران زیادی دارند. به عبارت دیگر استفاده از ویدئو در بازاریابی نوین جایگاه ویژه‌ای دارد، چون در جذب مخاطب بسیار موثر است. بنابراین اگر برند یا شرکتی بخواهد مطرح شود، نمی تواند از بازاریابی ویدئویی چشم پوشی کند.

ویدئو مارکتینگ مزایا و اهمیت زیادی دارد. برخی از مزایای این روش بازاریابی به شرح زیر است :

 • افزایش مخاطب بالقوه

ویدئو تبلیغاتی در هر سایت، پلتفرم، شبکه اجتماعی  و… قابل نمایش و دیده شدن است. بازاریابی ویدئویی را حتی وسط پخش یک فیلم نیز می توان انجام داد. این مزیت باعث افزایش مخاطب  در همه جا می شود.

مطالب مرتبط: انواع شرکت های تبلیغاتی

 • ماندگار شدن در ذهن مخاطب

ویدیو متمایز از متن و تصاویر ثابت است، چون به عنوان رسانه ای غنی، رنگ ها، موسیقی، حرکت و صدا را با هم ارائه می کند. این موضوع از جمله مزایای استراتژیک ویدئو مارکتینگ است که باعث کشف برند شما توسط مشتری، از طریق جلب توجه وی می شود. طبق تحقیقات اطلاعات به دست آمده از طریق ویدئو برای مدت زیادی در ذهن بیننده می ماند.

 • بهبود سئو

وجود ویدیویی با کیفیت و با محتوای بالا در سایت شما می تواند به ابزاری عالی برای استراتژی سئو تبدیل شود. هدف از تهیه ویدئو در مارکتینگ علاوه بر معرفی محصول، برند یا خدمت، باید ارائه محتوایی غنی و با ارزش به مخاطب باشد، تا بتواند میزان بازدید از صفحه سایت شما را افزایش داده و به بازاریابی و فروش بیشتر کمک کند.

 • افزایش ترافیک وب سایت

در سال 2023 تماشای ویدیوهای آنلاین توسط  کاربران، حدود 82.5 درصد از ترافیک کل وب را به خود اختصاص داد که درصد قابل توجهی است. مخاطب به طور کلی به ویدئو علاقه دارد و این موضوع به اهميت بازاریابی ویدئویی تاکید می کند. ارائه لینک هایی که مخاطب را به صفحه شما راهنمایی کند ، باعث بالا آمدن سایت شما توسط گوگل نیز می شود.

چرا باید از بازاریابی ویدئویی استفاده کنیم؟

چرا باید از بازاریابی ویدئویی استفاده کنیم؟

بازاریابی ویدئویی ارائه محتوا با استفاده از صدا، تصویر و نکات آموزشی، داستانی و… است که می تواند پس از ایجاد احساس نیاز در مخاطب، به ارائه راه حل و مجاب کردن مخاطب برای خرید محصول یا خدمت خاص عمل کند. از جمله علت های  استفاده از ویدئو مارکتینگ، به اختصار می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • ویدئو با استفاده از صدا و تصویر اثر مستقیم و طولانی بر مخاطب دارد.
 • ویدئو افراد زیادی را تحت تاثیر قرار می دهد.
 • باعث افزایش اعتماد مشتری می شود.
 • بازاریابی ویدئویی، فروش بالا را به دنبال دارد.
 • باز گشت سرمایه یکی دیگر از علل استفاده از ویدئو مارکتینگ است.
 • وجود گوشی های هوشمند باعث افزایش بازدید ویدئو تبلیغاتی، نسبت به سایر روش های بازاریابی شده است .
 • استفاده از ویدئو مارکتینگ تاثیر مثبت بر روی سئو در وب سایت دارد.

برای تهیه ویدیو بازاریابی چه کنیم؟

برای تهیه ویدیو بازاریابی بهتر است با شرکت های تولید کننده محتوای بازاریابی همکاری کنید. با اینکه راه های مختلفی برای تولید ویدئو وجود دارد. اما اگر تهیه و تولید ویدیو تبلیغاتی خود را به افراد متخصص و ماهر در زمینه بازاریابی بسپارید، قطعا بازده بیشتری از آن خواهید یافت. تهیه ویدئو با همکاری شرکت های تبلیغاتی نیازمند سرمایه اولیه نسبتا بالایی است. اما اگر به این موضوع به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت نگاه کنید، متوجه میشوید که مزایای آن بسیار بیشتر از هزینه هاست. افراد متخصص در زمینه ی بازاریابی ویدئویی، دید باز تر و خلاقانه تری نسبت به بازار هدف و مخاطبان شما دارند و می توانند با درک عمیق تری به تبلیغ کالا، برند یا خدمات شما از طریق ویدئو مارکتینگ بپردازند.

مطالب مرتبط: وظایف شرکت‌های تبلیغاتی

سوالات متداول

چگونه ویدئو باعث بهبود سئو می شود؟

بازاریابی ویدئویی مزایایی زیادی دارد که از حمله آنها بهبود سئو است. اکثرا افراد امروزه در بستر اینترنت و با استفاده از انواع سایت های فروشگاهی خرید می کنند. الگوریتم های جستجو به وجود ویدیو در صفحه ی وب اهمیت زیادی می دهند. بنابراین وجود ویدئو باعث رتبه بندی سایت شما در رتبه بالاتر توسط موتور جستجو می شود.

چرا ویدیو به رتبه وب سایت کمک می کند؟

وجود ویدیو جذاب در یک وب سایت می تواند مخاطب  را درگیر کند. بنابراین باعث افزایش، بازدید و کلیک بر روی آن سایت می شود. این کار به بهبود رتبه وب سایت در موتور جستجو کمک می کند.

چگونه ویدیو تبلیغاتی خود را به اشتراک بگذارم؟

پس از استفاده از ویدئو مارکتینگ نوبت به استفاده از ویدئو تهیه شده است. ویدیو تبلیغاتی خود را میتوانید در بستر های مختلف همچون وبلاگ، سایت اینترنتی، پست الکترونیک، رسانه های اجتماعی و… به اشتراک بگذارید.

دریافت مشاوره رایگان
ارسال پیام