وظایف شرکت‌های تبلیغاتی

وظایف شرکت‌های تبلیغاتی

تبلیغات و ارتباط با مشتری شاهراه اصلی تمام فعالیت های مرتبط با بازاریابی است. تبلیغات از اجزای ضروری بازاریابی است که به شما کمک می کند تا پیام های تبلیغاتی خود را به مخاطب منتقل کنید و آنها را با استفاده از خلاقانه ترین روش ها، تشویق کنید تا با تجارت شما درگیر شوند. هدف اصلی تبلیغات به دست آوردن حداکثر مخاطب نیست، بلکه تبدیل مخاطب بالقوه به مشتری بالفعل است و در این جا اهمیت شرکت های تبلیغاتی آشکار می شود، چرا که این شرکت ها هنر متقاعد سازی هوشمند مخاطب بالقوه را دارا می باشند. در واقع شرکت های تبلیغاتی تمام منابع خود را برای انتقال پیام یک برند یا شرکت به مخاطب هدف به کار میگیرند تا ذهن  آنها را درگیر کرده و وادار به تعامل با برند شما نمایند. شرکت تبلیغاتی گون آی از جمله شرکت های موفق در زمینه تبلیغات تخصصی است.

شرکت تبلیغاتی چیست؟

نهاد و مرکزی که به صورت تخصصی به تبلیغات می پردازد، شرکت تبلیغاتی نامیده می شود. شرکت تبلیغاتی وظیفه مدیریت تمام ابعاد مربوط به تبلیغات یک برند یا کسب و کار را اعم از طراحی، ساخت، تعیین استراتژی و… بر عهده می گیرد.

آژانس های تبلیغاتی، خدمات تخصصی در تمام زمینه های تبلیغاتی همچون تبلیغات شبکه های اجتماعی، تبلیغات محیطی، تبلیغات وب سایت و اجرای کمپین های تبلیغاتی را به مشتری ارائه می کنند و از ابزار های تبلیغاتی مختلف همچون انواع کاتالوگ ها، بروشور ها، آگهی های رسانه ای، ریلز ها و پست های شبکه های اجتماعی، بیلبورد ها و بنر های تبلیغاتی محیطی و… استفاده می کنند.

وظایف شرکت های تبلیغاتی

هر شرکت تبلیغاتی طیف وسیعی از وظایف مختلف اعم از مشاوره های تبلیغاتی تا طراحی و اجرای انواع برنامه ها و کمپین های تبلیغاتی را بر عهده دارد. از جمله وظایف شرکت های تبلیغاتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مشاوره تبلیغات

مشاوره تبلیغات

در ساختار اکثر شرکت های تبلیغاتی، تیم حرفه ای و خاص برای انجام تحقیق و جمع آوری اطلاعات اساسی و ارائه نتایج کامل به برند ها شکل گرفته است. این تحقیق اغلب یافته های مهمی در مورد روند بازار، ترجیح مخاطب هدف، تجزيه و تحلیل استراتژی رقبا و سایر اطلاعات مرتبط را در بر دارد. مشاوره تبلیغات در جهت ارائه بهترین تصمیم برای موفقیت یک کمپین تبلیغاتی انجام می شود.

بودجه بندی

شرکت های تبلیغاتی به کسب و کار ها و برند ها کمک می کنند تا یک بودجه تبلیغاتی ثابت را با توجه به نیاز های تبلیغاتی خود تدوین کنند. طبیعی است که بدون تخصیص بودجه هیچ فعالیت بازار یابی انجام نمی شود. شرکت های تبلیغاتی موظفند حساب دقیقی از تمام هزینه ها و درآمد های احتمالی که در یک دوره زمانی خاص، ایجاد می شود، به مشتریان خود ارائه کنند.

توسعه تبلیغات

هسته اصلی فعالیت های یک شرکت تبلیغاتی، توسعه تبلیغات است. معمولا تیمی خلاق و حرفه ای را به مبحث توسعه تبلیغات اختصاص می دهند. این بخش اساس کلیه خدمات تبلیغاتی است که در آن کپی برنامه تبلیغات توسعه داده می شود، فلینامه فیلم های تبلیغاتی نوشته شده، طرح های گرافیکی و لوگو های مورد نیاز طراحی شده، تصمیم گیری های اساسی اتخاذ شده و تبلیغات تولید می شود. در واقع توسعه تبلیغات شامل تجلی ایده ها در قالب تبلیغات در چندین پلتفرم است و از جمله وظایف اصلی شرکت های تبلیغاتی می باشد.

برنامه ریزی و خرید رسانه

برنامه ریزی و خرید رسانه

شرکت های تبلیغاتی به شما در خرید رسانه ای که برای تبلیغ برند شما مناسب است، کمک می کنند. در این بخش، شرکت های تبلیغاتی پلتفرم رسانه ای را که حداکثر جذب مخاطب را برای برند شما دارد، انتخاب می کند. علاده بر این این شرکت ها به شما در خرید فضا، زمان و اسلات در پلتفرم های پیشنهاد شده کمک می کنند. این رسانه ها می تواند پلتفرم های دیجیتال همچون گوگل و اینستاگرام و یا بیلبورد ها و مبلمان شهری باشد.

توسعه استراتژی بازاریابی

از دیگر وظایف شرکت‌های تبلیغاتی، توسعه استراتژی بازاریابی قدرتمند و اجرای آن به صورت کمپین های تبلیغاتی است.علاوه بر موارد فوق ارائه دسته ای از خدمات بازاریابی سنتی و دیجیتال، برندسازی، روابط عمومی، پیشبرد فروش، شخصی سازی ارتباطات بازاریابی و… نیز می تواند، از دیگر وظایف شرکت‌های تبلیغاتی به شمار آید.

خدمات شرکت تبلیغاتی گون آی

شما در همکاری با شرکت تبلیغاتی گون می توانید از خدمات مختلفی متناسب با زمینه کسب و کار خود و بودجه ای که دارید، بهره مند شوید. ما در شرکت تبلیغاتی گون آی آماده ارائه خدمات زیر به شما عزیزان هستیم:

  • طراحی سایت: طراحی سایت شامل خدماتی همچون خرید دامنه و هاست، طراحی سایت و ساخت وب سایت و سایت های فروشگاهی است.
  • تولید محتوا: گون آی در زمینه تولید محتوا خدماتی مانند ترجمه، تولید محتوای متنی و نوشتن کپشن در شبکه های اجتماعی را ارائه می کند.
  • طراحی گرافیک: خدمات طراحی گرافیک در شرکت گون آی شامل طراحی انواع محتوای گرافیکی، طراحی پوستر، طراحی لوگو و طراحی لوگو موشن است.
  • عکاسی و فیلمبرداری: فیلمبرداری تبلیغاتی، ساخت تیزر، عکاسی و فیلمبرداری از محصولات و…به  صورت تخصصی توسط تیم گون آی انجام می شود.
  • شبکه های اجتماعی: مدیریت شبکه های اجتماعی، ساخت پست و استوری ثابت و متحرک، لی اوت و قاب گذاری صفحه های اجتماعی را به ما بسپارید.
  • مشاوره تبلیغاتی: شرکت تبلیغاتی گون آی آماده ارائه خدماتی همچون بررسی کسب و کار، معرفی روش های تبلیغاتی مناسب و اجرای تبلیغات است.
  • بهینه سازی وب سایت یا سئو: سئو وب سایت شامل مواردی مانند اجرای رپورتاژ و بک لینک برای وب سایت ها، سئوی خارجی و داخلی وب سایت و بهینه سازی آن است.

سوالات متداول

وظیفه اصلی یک شرکت تبلیغاتی چیست؟

شرکت های تبلیغاتی در واقع کمپین های تبلیغاتی را برای کسب و کار ها، برند ها، محصولات و خدمات مختلف، برنامه ریزی، طراحی و اجرا می کنند. هدف این شرکت ها کمک به کسب و کار ها برای تبلیغ محصول یا خدمات خود به مشتریان در تمام مراحل تبلیغ است.

آیا هر نوع کسب و کاری می تواند با شرکت های تبلیغاتی همکاری کند؟

بله، از برند های مطرح و بزرگ گرفته تا کسب و کار های کوچک در حال توسعه می توانند با شرکت های  تبلیغاتی همکاری داشته باشند، چون این شرکت ها خدمات متناسب با نیاز و بودجه هر شرکت یا کسب و کار را ارائه می کنند.

روند همکاری با شرکت های تبلیغاتی چگونه است؟

به طور کلی فرآیند همکاری با شرکت های تبلیغاتی شامل مشاوره اولیه، نیاز سنجی، ارائه پیشنهاد، توسعه کمپین، اجرا، نظارت و بهینه سازی مداوم است.

چگونه می توان میزان موفقیت همکاری با شرکت های تبلیغاتی را اندازه گیری کرد؟

از راه های مختلف همچون ترافیک وب سایت، افزایش میزان فروش، بازگشت سرمایه، افزایش بازدید  پیج و… می توان موفقیت یک کمپین تبلیغات را اندازه گیری کرد.

دریافت مشاوره رایگان
ارسال پیام