تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرام، در واقع پست هایی هستند که محصولات یا خدمات خاصی را تبلیغ و معرفی می کنند. این پست ها می توانند به روش های مختلفی همچون فید های اینستاگرام، استوری اینستاگرام یا ترکیبی از هر دو باشند. پست های اینستاگرام حاوی تصاویر، ویدئو، ویدئو هایی همراه با متن یا پیوند به وب سایت فروشگاهی شرکت یا کسب و کار می باشند. تبلیغات اینستاگرام می تواند با استفاده از اطلاعات کاربران که در اختیار فیس بوک قرار دارد، به کسب و کارها در دستیابی هدفمند به مخاطب کمک کند. اینستاگرام با بیش از 1 میلیارد کاربر ماهانه، جز پر استفاده ترین پلتفرم هاست که تعامل بالایی با مخاطب دارد. آیا می دانید تبلیغات اینستاگرام چیست؟ بازاریابان چگونه می توانند از تبلیغات اینستاگرام استفاده کنند؟ شرکت تبلیغاتی گون آی در ادامه مطلب به طور مفصل به این موضوع پرداخته است.

تبلیغات اینستاگرام چیست؟

تبلیغات اینستاگرام به معنی استفاده از قابلیت های اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی برای معرفی محصول و خدمات است. اینستاگرام در سال 2013 توسط فیسبوک خریداری شد و از سال 2015 به صورت رسمی آمادگی خود را برای ارائه انواع تبلیغات اعلام کرد. فیس بوک به عنوان مالک اینستاگرام اطلاعات زیادی در مورد کاربران خود دارد. اطلاعاتی همچون منطقه، سن، علایق و یا اینکه در گذشته با چه محتوا هایی درگیر بوده اند. این اطلاعات به شرکت ها و کسب و کار ها این امکان را می دهد تا کمپین های بازاریابی خود را مدیریت و هدف گذاری کنند. به عنوان مثال می توان مخاطب هدف خود را بر اساس سن یا شهری که سکونت دارد، فیلتر کرد. بازده تبلیغات اینستاگرام زیاد است و از این رو هزینه تبلیغات اینستاگرام نسبتا کم است. هزینه تبلیغ در اینستاگرام بر اساس گروه سنی مخاطب و زمان انتشار تبلیغات، متفاوت است.

مطالب مرتبط: لیست خدمات شرکت های تبلیغاتی

مزایای تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام اگر به شیوه صحیح مدیریت و انجام شود، می تواند نقش زیادی در موفقیت کمپین های بازاریابی داشته باشد. لازمه تبلیغات موفق داشتن آگاهی در مورد الگوریتم اینستاگرام است تا بتواند بیشترین تعامل و بازدید را از مخاطب بگیرد. برای داشتن تبلیغات موفق در اینستاگرام می توانید با شرکت تبلیغاتی گون آی در قالب یک کمپین تبلیغاتی همکاری کنید. تخصص ما در تبلیغات می تواند راه را برای دیده شدن هر چه بیشتر برند و محصول شما هموار کند. از جمله مزایای تبلیغات اینستاگرام می توان به موارد زیر اشاره کرد :

افزایش دنبال کنندگان صفحه مربوط به کسب و کار

افزایش دنبال کنندگان صفحه مربوط به کسب و کار

از جمله مزیت های تبلیغات اینستاگرام این است که به دیده شدن هر چه بیشتر یک محصول کمک می کند و از این طریق باعث افزایش دنبال کننده یا فالوورهای یک صفحه مختص یک شرکت یا کسب و کار شود. در این روش تبلیغات اگر مخاطب پست های شما را به اشتراک بگذارد یا لایک کند، می توانید به مخاطب هدف گسترده ای دست پیدا کنید.

ارتباط راحت با مخاطب

مخاطب شما به طور مکرر در طول روز حساب اجتماعی خود در اینستاگرام را چک می کند. بنابراین اینستاگرام راهی عالی برای برقراری ارتباط با مخاطب است. در قالب پلتفرم اینستاگرام می توان از انواع تبلیغات استفاده کرد و مخاطب را از محصولات و خدمات جدید، تغییرات برند و… آگاه کرد. بنابراین می توان گفت که اینستاگرام راهی مطمئن برای ارتباط آسان با مخاطب است.

مقرون به صرفه بودن تبلیغات اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام و تولید محتوای مخاطب پسند در فضای رقابتی پلتفرم اینستاگرام کار آسانی نیست. اما بازده تبلیغات اینستاگرام در مقایسه با هزینه ای که برای انجام تبلیغ در آن می شود، بسیار بیشتر است. بنابراین اگر میزان هزینه تبلیغات را با بازده حاصل از آن تبلیغ مقایسه کنید، خواهید دید که تبلیغات اینستاگرام بسیار مقرون به صرفه و نسبتا ارزان است.

هدف گذاری هوشمند تبلیغات اینستاگرام

هدف گذاری هوشمند تبلیغات اینستاگرام

اینستاگرام این فرصت را به کسب و کار ها می دهد تا بتوانند به صورت هوشمند مخاطب خود را هدف گذاری کنند. اگر محصول یا برندی  مخاطب خاصی در حیطه سنی یا جغرافیایی خاص دارد، می تواند از این قابلیت اینستاگرام برای پیشبرد هرچه بهتر اهداف بازاریابی خود استفاده کند.

رشد سریع کسب و کار

اگر تبلیغات اینستاگرام موفق باشد و بتواند به مخاطب هدف دست پیدا کند، میتواند در مدت زمان کوتاهی باعث رشد کسب و کارتان شود. رشد کسب و کار قطعا مزایایی همچون افزایش فروش و افزایش سود حاصل از آن را نیز به دنبال خواهد داشت. به عبارتی می توان گفت که تبلیغات اینستاگرام نوعی  سرمایه گذاری برای آینده یک کسب و کار است.

مطالب مرتبط: مدل‌های رایج استراتژی‌های تبلیغاتی

افزایش تعامل با مخاطب

اینستاگرام ماهانه  بیش از یک میلیارد کاربر دارد و روزانه 130 هزار کاربر در اینستاگرام خرید می کنند. به عبارتی اینستاگرام بیشترین تعامل و استفاده را در بین رسانه های اجتماعی به خود اختصاص داده است. بنابراین تبلیغات در اینستاگرام می تواند باعث افزایش نرخ تعامل با مشتری شود.

مطالب مرتبط:

انواع تبلیغات اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام چند نوع تقسیم می شود که هر کدام هزینه خاص خود را دارند. به طور کلی تبلیغات اینستاگرام شامل موارد زیر است :

  • تبلیغات استوری
  • تبلیغات عکس به صورت پست
  • تبلیغات ویدئو به صورت پست
  • تبلیغات IGTV
  • تبلیغات ریلز

تبلیغات در اینستاگرام به چه صورت انجام میشود؟

به طور کلی تولید محتوا و تبلیغات در اینستاگرام به سه صورت کلی انجام می گیرد. تولید محتوا اهمیت زیادی در تبلیغات اینستاگرام دارد و در گام بعدی باید توجه کنید که محتوای شما در چه پیجی یا توسط چه کسی منتشر می شود. به طور کلی انتشار محتوا در اینستاگرام به سه صورت زیر انجام می گیرد :

تبلیغات انتشار محتوا

در این روش تبلیغاتی، عکس، ویدئو به صورت محتوای آماده توسط صفحه های مهم یا توسط اینفلوئنسر ها استوری یا پست می شود و این کار باعث افزایش بازدید آن محتوا خواهد شد.

تبلیغات اینفلوئنسری

در این روش، خود اینفلوئنسر محتوای مورد نیاز برای تبلیغات را تولید و در قالب استوری یا پست برای مدت زمان معین، منتشر می کند.

تبلیغات بازدیدی

این نوع تبلیغات در اینستاگرام به روش های قبل توسط صفحه های مهم یا اینفلوئنسرها منتشر می شود و میزان بازدید از آن اهمیت دارد. در تبلیغات بازدیدی هزینه تبلیغات بر اساس میزان بازدید از تبلیغ می باشد.

هزینه تبلیغات اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام مانند هر کانال بازاریابی دیگری نیازمند هزینه و تخصیص بودجه است. هزینه تبلیغات در اینستاگرام با توجه به نرخ بازگشت سرمایه، بسیار کم است. هزینه تبلیغات اینستاگرام به عوامل متعددی از جمله موارد زیر بستگی دارد :

  • نوع دسته بندی صفحه ای که محتوای تبلیغاتی در آن قرار داده می شود.
  • تعداد دنبال کنندگان یا فالوور های صفحه مورد نظر
  • اعتبار صفحه یا پیج
  • نوع محتوا اعم از عکس، فیلم، پست یا استوری
  • میزان نرخ تعامل پیج

آیا تبلیغات اینستاگرام ارزش سرمایه گذاری دارد؟

بازده سرمایه در تبلیغات اینستاگرام نیز مانند هر کانال بازاریابی دیگر به عوامل متعددی همچون منحصر به فرد بودن یک کسب و کار، مخاطبان هدف، استراتژی های بازاریابی و… بستگی دارد. با این حال طبق نظرسنجی و آمار ها، اینستاگرام بیشترین ترافیک را در مقايسه با سایر پلتفرم ها به وب سایت ها وارد می کند. بنابراین می توان گفت که تبلیغات اینستاگرام ارزش سرمایه گذاری دارد.

نتیجه گیری

اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی از نظر بودجه، مخاطب و هدف انعطاف پذیری زیادی دارد. می توانید از این ویژگی اینستاگرام به نفع کسب و کار خود استفاده کنید. بهترین روش بهره مندی از مزایای اینستاگرام، استفاده از تبلیغات اینستاگرام است. شما صاحب هر کسب و کاری که باشید می توانید تبلیغات کسب و کار خود در اینستاگرام را به شرکت تبلیغاتی گون آی بسپارید. شرکت گون آی با مدیریت تمام مراحل لازم برای بازاریابی، کمپین تبلیغاتی مناسب شما را طراحی و اجرا می کند. برای موفقیت در تبلیغات، لازم است ابتدا مخاطب هدف خود را بشناسید و ببینید آیا از اینستاگرام استفاده می کنند یا نه، تا تبلیغات در اینستاگرام ارزش داشته باشد. از طرفی می توانید قبل از سرمایه گذاری در کمپین های کامل تبلیغاتی، چند آگهی تبلیغاتی در اینستاگرام را امتحان کنید. توجه داشته باشید که اینستاگرام به عنوان یک پلتفرم پرمخاطب، نقش موثری در دیده شدن کسب و کار شما دارد، کاربران اینستاگرام در ماه بیش از یک میلیارد تخمین زده می شود. از طرفی میزان تعامل در اینستاگرام نیز بسیار بالاست. اگر اینستاگرام را به عنوان بستری برای تبلیغ کسب و کار خود انتخاب کرده اید، برای موفقیت در این کار می توانید با شرکت تبلیغاتی گون آی تماس بگیرید تا مشاوره های لازم را در جهت اجرای یک کمپین تبلیغاتی موفق دریافت کنید. هزینه تبلیغات اینستاگرام نیز با توجه به نوع کسب و کار و مخاطب شما متغیر است اما با توجه به نرخ بازگشت سرمایه جز تبلیغات کم هزینه‌ محسوب می شود. شک نکنید که تبلیغات اینستاگرام باهمکاری یک شرکت تبلیغاتی کاربلد همچون گون آی، پلی برای رشد کسب و کار شما خواهد بود.

دریافت مشاوره رایگان
ارسال پیام