نمونه‌هایی از تبلیغات ATL

نمونه‌هایی از تبلیغات ATL

نمونه‌هایی از تبلیغات ATL

تلویزیون

نمونه‌هایی از تبلیغات ATL، براساس آمار معاونت سیمای ایران که البته برخی آن را عجیب و غیرقابل باور می‌دانند، بیش از 80 درصد مردم ایران بیش از 200 دقیقه از زمان خود را در طول روز صرف تماشای تلویزیون می‌کنند. شاید آمار 80 درصدی درست نباشد واقعا عجیب باشد، اما در تحقیقات دیگری که طی سال‌های اخیر انجام شده مردم ایران به طور متوسط بین 3 تا 4 ساعت تلویزیون تماشا می‌کنند.

از این رو آنهایی که می‌خواهند محصولات و برند خود را در تلویزیون تبلیغ کنند می‌دانند که این رسانه باعث افزایش حضور برند آنها در بازار می‌شود. در تلویزیون از صدا و تصویر برای جذب مشتریان استفاده می‌شود و شرکت‌های مختلف با ایده‌های خلاقانه و البته گاهی ایده‌های کپی‌شده! سعی می‌کنند محصولات خود را به مخاطبان معرفی کنند.

 

رادیو

رادیو قدیمی‌ترین رسانه‌ جمعی دنیاست که شاید این روزها نسبت به تلویزیون حضور کم‌رنگ‌تری داشته باشد، اما همچنان مخاطبان خودش را دارد. بسیاری از شنوندگان هنوز هم هنگام رانندگی، محیط کار یا کارکردن در خانه رادیو گوش می‌دهند.

تبلیغات‌دهندگان می‌توانند از فضاهای مرسوم چون تلویزیون و روزنامه‌ها فاصله بگیرند و تبلیغات متفاوتی را به صورت صوتی در رادیو تجربه کنند. یکی از مزایای خوب رادیو برای بازاریابی به روش atl، قیمت پایین تبلیغات در این رسانه است. کسب‌و‌کارهای کوچک و محلی که هزینه زیادی برای تبلیغات ندارند، به خوبی می‌توانند از ظرفیت این رسانه بهره ببرند.

 

رسانه‌های مکتوب (روزنامه‌ها و مجلات)

رسانه‌های مکتوب یکی دیگر از انواع روش تبلیغات Atl است و به صورت محلی، منطقه‌ای و حتی کشوری می‌توان از آن استفاده کرد. کسب‌وکارهای مختلف با استفاده از این رسانه می‌توانند مخاطبان خود را هدف قرار داده و حضورشان را در بازار بیشتر تقویت کنند.

درست است که با ظهور رسانه‌های آنلاین و دیجیتال و با توجه به افزایش قیمت کاغذ رسانه‌های مکتوب دچار مشکل شده‌اند و تیراژ خود را پایین آورده‌اند، ولی همچنان مخاطبان خاص خودشان را دارند و هنوز هم افرادی هستند که لذت ورق‌زدن کاغذ را دوست داشته باشند.

از سوی دیگر مجلات نیز ویژگی‌های خاص خودشان را دارند. آنها با توجه به موضوع خود شامل موضوعات سیاسی، زیبایی، سبک زندگی، مد و فشن، ورزشی و… گوشه‌ای از بازار را هدف گرفته‌اند و همین مسئله می‌تواند برای کسب‌وکارهای مرتبط خیلی خوب باشد.

از دیگر انواع تبلیغات ATL می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بیلبوردها
  • تئاترها و سالن‌های محلی

برای تبلیغات بالای خط یا ATL می‌توانید از موارد مختلفی چون رادیوی محلی، بیلبورد، بنر، چسباندن تراکت و پوستر روی دیوار یا حتی شبکه تلویزیون استانی استفاده کنید.

 

گون آی
گون آی

گون آی

کانون تبلیغاتی

دریافت مشاوره رایگان
ارسال پیام