نمونه‌هایی از تبلیغات TTL

نمونه‌هایی از تبلیغات TTL

نمونه‌هایی از تبلیغات TTL

بازاریابی 360

نمونه‌هایی از تبلیغات TTL، همان‌طور که اشاره کردیم کمپین‌های بازاریابی و تبلیغات 360 یکی از بهترین نمونه‌های ترکیب استراتژی‌های ATL و BTL است. زمانی که از کانال‌های TTL استفاده می‌کنید، تجربه کاربران شما به دلیل حضور برندتان در کانال‌های مختلفی چون تلویزیون، رادیو، مجلات، تبلیغات کلیکی، شبکه‌های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ و… بهتر خواهد شد.

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی دنیای بسیار وسیعی دارد و یکی دیگر از نمونه‌های برجسته کمپین‌های TTL است. در این روش از ابزارهای دیجیتال، اینترنت و دستگاه‌های الکترونیکی با اهداف بازاریابی و فروش استفاده می‌شود. این کانال TTL شامل شبکه‌های اجتماعی، موتورهای جستجو، اکانت‌های ایمیل، سیستم همکاری در فروش، سئو و… می‌شود.

 

تفاوت تبلیغات ATL و BTL چیست؟

در واقع اصلی‌ترین تفاوت تبلیغات ATL و BTL را باید در تفاوت میان جمعیت مخاطبان و نحوه انتقال پیام جستجو کنیم. در تبلیغات ATL مخاطبان شما طیف وسیعی از جامعه هستند و با استفاده از رسانه‌های جمعی مانند تلویزیون، رادیو، بیلورد، روزنامه‌ها و مجلات تلاش می‌کنید پیام خود را به آنها برسانید.

اما در تبلیغات BTL از روش بازاریابی و تبلیغات مستقیم استفاده می‌شود؛ حال ممکن است سراغ ابزارهای آنلاینی چون ایمیل مارکتینگ بروید و خواه ممکن است از پیشنهادات ویژه و تخفیف‌های جذاب درون‌فروشگاهی استفاده کنید.

تفاوت اصلی دیگر به میزان هزینه اجرای کمپین‌های ATL و BTL برمی‌گردد. معمولا هزینه‌ در روش تبلیغات atl زیاد است و هر شرکتی نمی‌تواند سراغ آن برود.‌ اما هزینه تبلیغات در بازاریابی بی تی ال کمتر است و اثربخشی خوبی دارد.

 

چه موقع از تبلیغات ATL استفاده کنیم؟

با توجه به توضیحاتی که در این مطلب دادیم، می‌توانیم نتیجه ‌بگیریم که در موارد زیر می‌توان از تبلیغات ATL استفاده کرد:

  • اگر می‌خواهید پیام خود را به تعداد زیادی از مشتریان برسانید و تعداد مخاطبان‌تان خیلی زیاد است.
  • زمانی که هزینه کافی دارید و به تبلیغات ATL به چشم یک سرمایه‌گذاری بلندمدت نگاه می‌کنید.

 

چه موقع از تبلیغات BTL استفاده کنیم؟

باتوجه به مطالب گفته شده، تبلیغات BTL برای مشتریان هدف که تعداد کمتری دارند مناسب است و در موارد زیر می‌توانیم از این روش استفاده کنیم:

  • زمانی که محدودیت بودجه دارید و با تبلیغات BTL می‌خواهید به بازگشت سرمایه موردنظر برسید.
  • زمانی که می‌خواهید نمونه محصول را تست کنید تا بتوانید نسخه نهایی را بدون مشکل وارد بازار کنید.
  • زمانی که مخاطبان خاص دارید و مخاطبان هدف شما خیلی زیاد و عام نیستند.

 

گون آی
گون آی

گون آی

کانون تبلیغاتی

دریافت مشاوره رایگان
ارسال پیام