مزایا و معایب تبلیغات BTL

مزایا و معایب تبلیغات BTL

مزایا و معایب تبلیغات BTL

 مزایای تبلیغاتی BTL

مزایا و معایب تبلیغات BTL، کمپین‌های بی تی ال مزایای زیادی دارند که به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

  • کمپین‌ها هدفمندتر: اگر شرکت‌ها بتوانند دقیق‌تر و بیشتر مشتریان مرتبط را هدف قرار دهند، می‌توانند به نرخ تبدیل بالاتری برسند. شبکه‌های اجتماعی این اجازه را به شما می‌دهند که براساس سن، جنسیت، موقعیت جغرافیایی و موارد دیگر می‌توانید مخاطبان‌تان را هدف قرار دهید.
  • ایجاد رابطه قوی با مشتریان: استراتژی‌های بازاریابی BTL به شما اجاره می‌دهد تا به صورت مستقیم با مشتریان‌تان ارتباط برقرار کنید. در این روش شانس ایجاد روابط قوی برای مدت طولانی بیشتر است.
  • قابلیت اندازه‌گیری: کمپین‌های تبلیغاتی بی تی ال برای این طراحی شده‌اند که نرخ تبدیل را افزایش دهند. در کمپین‌های BTL می‌توانید نرخ تبدیل خود را اندازه‌گیری کنید و در صورت نیاز اصلاحات لازم را انجام دهید. به عنوان مثال می‌توانید ببینید چند نفر تبلیغات شما را دیده‌اند، چه تعداد کلیک روی تبلیغات شما انجام شده است و چند نفر محصول شما را خریده‌اند.

 

معایب تبلیغات BTL

  • نیاز به کارمندان حرفه‌ای فروش: در تبلیغات چهره به چهره به نیروهای حرفه‌ای و باتجربه برای فروش نیاز دارید. در این حالت دو گزینه پیش روی شماست؛ یا افراد باتجربه را استخدام کنید یا اینکه کلاس‌های آموزشی بگذارید. در هر دو حالت، مجبورید حقوق، کمیسیون و هزینه‌های زیادی را برای برنامه‌های آموزشی افراد بپردازید.
  • درک فرهنگی: پیش از ملاقات با مشتریان و اجرای کمپین‌های BTL در شبکه‌های اجتماعی باید روی درک فرهنگ مشتریان هدف کار کنید. این کار کمی سخت است و درک فرهنگ و رفتار هر کدام از مشتریان نیز زمان‌بر است.

 

گون آی
گون آی

گون آی

کانون تبلیغاتی

دریافت مشاوره رایگان
ارسال پیام