مزایا و معایب تبلیغات ATL

مزایا و معایب تبلیغات ATL

مزایا و معایب تبلیغات ATL

مزایای تبلیغاتی ATL

مزایا و معایب تبلیغات ATL، شاید در بازاریابی و تبلیغات ATL جز تلویزیون، روش‌های دیگر نسبت به برخی رسانه‌های امروزی قدیمی‌تر و گران‌تر باشند، اما انواع روش تبلیغات Atl مزایای خودش را دارد که در قسمت زیر به آنها اشاره می‌کنیم:

  • بازدید یکتا (Reach): اگر بازاریاب‌ها و فعالان حوزه تبلیغات بتوانند به درستی از کمپین‌های تبلیغاتی و بازاریابی به روش Atl استفاده کنند، می‌تواند بازدید بیشتری بگیرند. به عنوان مثال کسب‌وکارهای خرده‌فروشی معمولا با استفاده از کمپین‌های ATL میزان حضور در بازار و آگاهی برندشان را افزایش می‌دهند. نکته‌ای که باید بدانید این است که Reach به معنای بازدید منحصربه‌فرد و یکتا از تبلیغات و محتوای شماست.
  • جلب توجه مشتریان: تبلیغات صوتی-تصویری که در تلویزیون و رادیو پخش می‌شود تاثیر زیادی روی ذهن و تصمیم‌گیری بینندگان و شنوندگان می‌گذارد. حتما می‌دانید که مردم هنگام تماشای فیلم، سریال و اخبارِ تلویزیون یا گوش دادن به موسیقی و تماس زنده در رادیو حواسشان را بیشتر جمع می‌کنند. در این بین تماشا کردن یا شنیدن آگهی‌های تبلیغاتی باعث می‌شود تصمیم‌گیری آنها تحت تاثیر قرار بگیرد. حال اگر همین تبلیغات را در روزنامه‌ها و مجلات ببینند، قطعا توجه‌شان بیشتر جلب خواهد شد.
  • برندسازی: کمپین‌های تبلیغاتی در رسانه‌های جمعی برای افزایش میزان حضور برند در بازار (برندسازی) اهمیت زیادی دارند. یکی از مهمترین نقش‌های بازاریابان این است که با استفاده از کمپین‌های ATL مختلف بتوانند پیام برند را به صورت گسترده‌ پخش کنند. حتما لازم نیست در همان ابتدا از تمامی کانال‌های ATL استفاده کنید و می‌توانید به صورت تدریجی از رسانه‌های مختلف بهره ببرید تا بتوانید میزان موفقیت برندتان را ارزیابی کنید.

 

معایب تبلیغات ATL

  • هزینه زیاد: تبلیغات در هرکدام از رسانه‌های جمعی در نوع خود هزینه زیادی دارد. از آنجایی که در این نوع از تبلیغات باید استمرار داشت، اجرای کمپین‌های بالای خط برای کسب‌وکارهای کوچک و حتی متوسط مناسب نیست.
  • تغییر روال‌ها: زمانی تلویزیون، رادیو، روزنامه و مجلات تنها رسانه‌های موجود برای تبلیغات بودند. اما حالا رسانه‌های جدیدی چون اینستاگرام، توییتر، فیسبوک و مجلات آنلاین سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص داده‌اند.
  • مشکل در ارزیابی نرخ بازگشت سرمایه: در واقع هیچ روش مناسبی برای سنجش میزان اثرگذاری کمپین‌های ATL وجود ندارد. ضمن اینکه هیچ تضمینی وجود ندارد که به عنوان مثال یک آگهی تلویزیونی بتواند مشتری را جذب کند تا به خرید محصول شما تن دهد.

 

گون آی
گون آی

گون آی

کانون تبلیغاتی

دریافت مشاوره رایگان
ارسال پیام