تبلیغات BTL چیست؟

تبلیغات BTL چیست؟

تبلیغات BTL چیست؟

تبلیغات BTL، مخفف “Below-The-Line” است و به یک روش تبلیغاتی اشاره دارد که در آن از روش‌های غیرسنتی و اختصاصی برای انتشار پیام‌های تبلیغاتی استفاده می‌شود. بیشتر برای ارتباط مستقیم با مخاطبان هدف، فعالیت‌های تعاملی و استفاده از روش‌های خلاقانه و منحصربه‌فرد برای جذب توجه و ارتقای شناخت برند استفاده می‌شود.
شامل استفاده از روش‌های متنوعی مانند رویدادها ، نمایشگاه‌های تجاری، تبلیغات مستقیم (مانند پست‌های مستقیم، تلفن‌همراه، ایمیل، پیامک و … )، تبلیغات روی خودروها، تبلیغات فضای مجازی ، روابط عمومی ( ارتباط با ارگانها ، موسسات و …) است. این نوع تبلیغات بیشتر برای تعامل بیشتر با مخاطبان هدف، فعالیت‌های تعاملی، جلب توجه به‌طور خلاقانه، ارتقای جایگاه برند و تشویق مخاطبان به اقدام خرید استفاده می‌شود.

در تبلیغات بی تی ال، کمپین‌‌های تبلیغاتی برای معرفی محصولات و خدمات در رسانه‌های غیر از تلویزیون، رادیو، روزنامه، مجله و بیلبوردها اجرا می‌شوند. شرکت‌های مختلف در این نوع استراتژی بازاریابی و تبلیغات بیشتر از برندسازی و افزایش آگاهی نسبت به برند، روی نرخ تبدیل متمرکز هستند.

 

اگر می‌خواهید بدانید تبلیغات BTL چیست، باید بگوییم در این روش برخلاف تبلیغات Atl، از استراتژی بازاریابی و تبلیغات مستقیم برای رسیدن به مشتریان هدف استفاده می‌شود.

 

باید بگوییم BTL مخفف Below the line advertising است و به تبلیغات زیر خط یا ترویج زیر خط نیز شناخته می‌شود.

 

گون آی
گون آی

گون آی

کانون تبلیغاتی

دریافت مشاوره رایگان
ارسال پیام