تبلیغات ATL چیست ؟

تبلیغات ATL چیست ؟

تبلیغات ATL چیست؟

تبلیغات ATL مخفف Above-The-Line می باشد که شامل تبلیغات وسیع‌تری است که در رسانه‌های بزرگ عمومی مانند تلویزیون، رادیو، روزنامه، بیلبوردها، مجلات و … انجام می‌شود و به منظور ارسال پیام به گروه بزرگی از مخاطبان هدف استفاده می‌شود. این نوع تبلیغات بیشتر برای ایجاد شناخت برند، جذب توجه و ایجاد هیجان در مخاطبان استفاده می‌شود.

اگر بخواهیم خیلی ساده این روش را تعریف کنیم باید بگوییم یعنی بازاریابی و تبلیغاتی که از طریق رسانه‌های سراسری به مخاطبان و مشتریان هدف می‌رسد.

بازاریابی به روش atl که به نام بازاریابی بالای خط، تبلیغاتی بالای خط یا ترویج بالای خط شناخته می‌شود، به شرکت‌های مختلف کمک می‌کند تا از استراتژی‌های بازاریابی گسترده و انبوه استفاده کنند. در ATL تمام بازار هدف قرار می‌گیرند تا اهداف مورد نظر کسب و کار محقق شود.

 

دنیای بازاریابی و تبلیغات آنقدر گسترده‌ است که اگر می‌خواهید به صورت تخصصی در آن فعالیت کنید باید با عبارات و اصطلاحات تخصصی آن نیز آشنا باشید. در این مطلب می‌خواهیم درباره مفاهیم ATL، BTL و TTL در بازاریابی و تبلیغات صحبت کنیم.

بازاریابی و تبلیغات مانند یک اقیانوس وسیع و بی‌انتهاست که وقتی وارد هر کدام از شاخه‌های آن شوید، گویی وارد دنیایی بی‌کران شده‌اید. هر گوشه‌ از فضای تبلیغات برای خودش دنیایی دارد که هرچه جلوتر می‌روید، نکات بیشتری برای یادگیری وجود دارد.

در زمینه تبلیغات و بازاریابی سه فعالیت مهم و عمده وجود دارد که بسیاری از بازاریابان و فعالان حوزه تبلیغات آنها را به کار می‌گیرند. این سه فعالیت تبلیغاتی را تحت عناوین بالاخطی (ATL)، پایین خطی (BTL) و میان‌خطی (TTL) شناخته می‌شوند. بسیاری از مواقع حتی افراد حرفه‌ای نیز در مورد مفاهیم و کاربرد ATL، BTL و TTL دچار مشکل و سردرگمی می‌شوند.

 

گون آی
گون آی

گون آی

کانون تبلیغاتی

دریافت مشاوره رایگان
ارسال پیام