تبلیغات چیست؟

تبلیغات چیست؟

تبلیغات چیست ؟

تبلیغات به عملیات تبلیغ کردن یا ترویج یک محصول، خدمات، یا برند در جهت جلب توجه و جذب مشتریان هدف اطلاق می‌شود. همواره یکی از ابزارهای کلیدی در بازاریابی و توسعه کسب‌وکارها است. هدف اصلی می تواند شامل افزایش آگاهی مخاطبین درباره یک محصول یا خدمات، ایجاد ارتباط و تعامل با مشتریان، ترویج برند و تشویق مشتری هدف به خرید و معامله است.
می‌تواند به صورت متنی، تصویری، ویدئویی، صوتی با استفاده از رسانه های گوناگون مانند رادیو تلویزیون ، اینترنت ، تابلوها و غیره صورت گیرد. استراتژی‌های به عوامل زیادی از جمله نوع محصول و خدمات ، مشتریان ، بودجه و غیره دارد.

دنیای بازاریابی و تبلیغات آنقدر گسترده‌ است که اگر می‌خواهید به صورت تخصصی در آن فعالیت کنید باید با عبارات و اصطلاحات تخصصی آن نیز آشنا باشید. در این مطلب می‌خواهیم درباره مفاهیم ATL، BTL و TTL در بازاریابی صحبت کنیم.

بازاریابی مانند یک اقیانوس وسیع و بی‌انتهاست که وقتی وارد هر کدام از شاخه‌های آن شوید، گویی وارد دنیایی بی‌کران شده‌اید. هر گوشه‌ از فضا برای خودش دنیایی دارد که هرچه جلوتر می‌روید، نکات بیشتری برای یادگیری وجود دارد.

در زمینه بازاریابی سه فعالیت مهم و عمده وجود دارد که بسیاری از بازاریابان و فعالان حوزه تبلیغات آنها را به کار می‌گیرند. این سه فعالیت تبلیغاتی را تحت عناوین بالاخطی (ATL)، پایین خطی (BTL) و میان‌خطی (TTL) شناخته می‌شوند. بسیاری از مواقع حتی افراد حرفه‌ای نیز در مورد مفاهیم و کاربرد ATL، BTL و TTL دچار مشکل و سردرگمی می‌شوند. در این مطلب می‌خواهیم به طور جامع و دقیق به مفاهیم ATL، BTL و TTL در بازاریابی و تبلیغات بپردازیم و ببینیم این سه مفهوم مهم چه تفاوت‌هایی با هم دارند.

 

گون آی
گون آی

گون آی

کانون تبلیغاتی

دریافت مشاوره رایگان
ارسال پیام