استراتژی تبلیغات چیست؟

استراتژی تبلیغات چیست؟

استراتژی تبلیغات چیست؟

استراتژی تبلیغات چیست؟ تا به حال به این فکر کرده اید که در دنیای بزرگ تبلیغات چرا عده ای موفق میشوند و برخی شکست میخورند؟ چرا تبلیغات بعضی از کسب و کارها بیشتر مورد توجه واقع میشود؟ پاسخ این سوال ها در مفهومی به نام استراتژی تبلیغات نهفته شده است. این که این استراتژی چیست، چند نوع دارد و به چه کاری می آید در این مقاله مورد بحث قرار گرفته است. با ما همراه باشید.

استراتژی های تبلیغات یا Advertising Strategy برنامه ای برای قانع کردن و ترغیب مشتری برای خرید کالا یا استفاده از سرویس ارائه شده است که به هنگام برنامه ریزی برای آنها، 4 اساس مورد بررسی قرار میگیرد:

  1.     خود محصول و مزایای آن
  2.     مشتریان و خصوصیات خلق و خوی آن ها
  3.     مسیرهای جایگزین برای آگاه کردن مشتریان از محصول
  4.     بهینه‌سازی انتخاب مشتریان با توجه به بودجه‌‌

تمامی این گزینه ها به این معنی است که هدفی که دارید باید کاملا مشخص باشد. محیطتان را باید به خوبی شناسایی کنید، ابزارهای لازمتان باید به خوبی دسته بندی شوند و تصمیماتی که میگیرید باید باتوجه به منابعی باشد که در دسترستان است.

برای ایجاد و توسعه استراتژی تبلیغات باید چه کارهایی انجام دهیم؟

1.بیانیه جایگاه سازی

اولین مورد در مراحل تدوین برنامه تبلیغاتی و استراتژی تبلیغات بیانیه جایگاه سازی  است. بیانیه جایگاه سازی یک واژه ی تخصصی در حوزه  بازاریابی و تبلیغات بوده و به این معنا است که شرکت در چه سطحی قرار دارد و چه تفاوتی با بقیه شرکت ها دارد و ارزش ها و نحوه کار چگونه به مشتری هدف عرضه خواهد شد.

2.رسانه های ارتباطی

یکی از بهترین استراتژی های تبلیغات استفاده از رسانه های ارتباطی است. این رسانه ها از جمله روش های بیشماری اند که میتوان از طریقشان با مشتری ارتباط برقرار کرد.

این رسانه ها عبارت اند از:

  1.     مجلات یا روزنامه ها
  2.     رسانه های شنیداری مثل رادیو
  3.     ویدئوهای تبلیغاتی
  4.     اینترنت
  5.     ارسال پیام مستقیم مثل پیامک یا ایمیل
  6.       تبلیغات محیطی مانند بیلبوردها، تبلیغات بر روی وسایل حمل و نقل عمومی

هرکدام از این رسانه های ارتباطی معایب و مزایایی دارند و از الگوی های خاصی پیروی میکنند. بنابراین نکته ای که در اینجا حائز اهمیت است این است که بدانیم چطور با توجه به بودجه ای که در دست داریم بهترین استراتژی تبلیغات و ابزار را انتخاب کنیم تا مناسب ترین پیام را به بیشترین تعداد مشتری بفرستیم.

بازاریابی در اینستاگرام را هم فراموش نکنید

برای اشنایی با این حرفه و ساخت تیزر های تبلیغاتی میتوانید با شرکت در دوره های آموزش تدوین فیلم موسسه آرمان سریعا با این مهارت آشنا شده و به درآمد عالی برسید.

 

                                                                                                                                                                            ادامه مطلب…

گون آی
گون آی

گون آی

کانون تبلیغاتی

دریافت مشاوره رایگان
ارسال پیام